Çift Terapisi – Bireysel Terapi

Lisans eğitimimi Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tam burslu olarak 2009 yılında tamamladım.

Çözüm odaklı terapi ve krize müdahale eğitimleri ardından çalışmalarını çocuklarda travma çalışmaları üzerine yoğunlaştırdım. Erken çocukluk dönemi davranış problemleri; alt ıslatma, tırnak yeme, parmak emme, mutizm (sessizlik) ve travma sonrası yaşanan korku ve kaygı bozuklukları; boşanmış anne baba, ölüm, deprem, kayıp vs. üzerine Deneyimsel Oyun Terapisi ve Filial Terapi eğitimleri ile çalışmalar yürüttüm. Deneyimsel Oyun Terapisi çalışmalarım halen devam etmektedir.

Oyun terapi seansları sırasında edindiğim klinik gözlemler; sağlıklı ilişkisi olan ebeveynlerin çocukları; oyun terapisinden daha çok verim sağladığı yönündeydi. Bu amaçla daha çok ebeveyn sağlıklı ilişkileri oluşturabilmesi için çalışmalarıma Gottman Çift Terapisi eğitimlerini dahil ettim. Çiftlerle; İlişki içinde yaşanan iletişim problemleri, ilgisizlik, duygusal kopukluk, tartışma ve çatışmalar, kıskançlık, güven problemleri, İlişkide yalnız hissetme, anlaşılmama, aldatma, öfke-şiddet, bağımlılık ,travma sonrası yaşanan kaygılar (ölüm, kayıp, deprem vb) ve ayrılma isteği konularında çalışmalar yürütmekteyim.

Aldığım Eğitimler;

Filial Terapi Uygulayıcı Eğitimi, Athılpusula  Danışmanlık

Sanat Terapisi, Balat psikoloji

Gottman Çift Terapisi, Psikoloji İstanbul

Deneyimsel Oyun Terapisi, Psikoloji İstanbul

Wisc-R, S. Binet, Prdeus Labirent ve Zeka testleri, Kim Psikoloji

Krize Müdahale, Neylan Özdemir

Çözüm Odaklı Terapi, Nevin Dölek