Bireysel Terapi

Bireysel terapi nedir? Modern yaşam bizi meşgul, yalnız, çaresiz ve çoğu zaman da kaygılı hissettirir. Duygusal ihtiyaçlarımızı unutur ve bazen de ihtiyaçlarımızdan kaçınırız. Biz psikologlar bir psikoterapiste gitmenin, mide ağrısı için doktora gitmek, sağlıklı olmak için spor salonuna gitmek, sağlıklı beslenmek için diyetisyene gitmek kadar normal olduğunu düşünürüz.

“Bugün nasılsınız?” sorusunun cevabı hayatınızın duygusal yönünü anlatır genelde. Mutsuz, üzgün, kaygılı, korkulu, tükenmiş, çaresiz, yalnız, depresif. Bu cevapları bazen en yakınımızla bile paylaşmak istemeyiz. Bazen çevremizdeki insanları yoracağımızı düşünür, bazen zayıf görünmek istemeyiz, bazen kimsenin bizi istediğimiz şekilde anlamayacağını düşünürüz. Ya da istediğimiz kadar değer ve anlayış görmeyeceğimize inanırız.

Hayatınızda ne oluyorsa olsun biz dinlemeye ve sizi anlamaya hazırız. Bir geçiş döneminde, ilişkilerinizde sorun yaşadığınız bir dönemde ya da boğuluyor gibi hissettiğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Sizi merak, saygı ve anlayışla psikoterapi seansında dinliyor olacağız.

Psikoterapi, hayat dayanılmaz derecede zor olduğunda yardımcı olabilir. Hayatınızda takılıp kaldığınız sorunların daha fazla farkına varmanızı, sıkıntılarınızı azaltmanızı ve yaşamdan daha fazla keyif almanız için değişiklikler yapmanızı sağlayabilir.

Ciddi bir sorunla başa çıkmak da zorlanıyor olabilirsiniz biz yardım için buradayız. Gelişmek ve kendinizi değiştirmek istiyorsanız da buradayız.

Online ve yüz yüze çalışıyoruz. Coğrafi olarak nerde olursanız olun size uygun bir terapist için bize ulaşabilirsiniz.

Bireysel Terapi Çalışma Alanları;

Panik Atak, Panik Bozukluk

Kaygı Anksiyete Bozukluğu

Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntılar)

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Depresyon,

Sosyal Fobi

Sosyal Kaygı

Kayıp ve Yas

Uyku Bozuklukları

Yeme bozuklukları

Bipolar (İki Uçlu) Bozukluk,

Çekingen Kişilik Bozukluğu,

Bağımlı Kişilik Bozukluğu,

Borderline (Sınırda) Kişilik Bozukluğu,

Narsistik Kişilik Bozukluğu

Fobiler

Özgüven Problemi

Öfke ve Öfke Kontrol Problemi

Sınav Kaygısı

Yetersizlik ve Değersizlik Duygusu

Ölüm Korkusu

Hayır Diyememe

Cinsel Problemler

Uçak Korkusu

Asansör Korkusu

Şimdi Ara

×