Aile ve Çift Terapisi

Üsküdar Çift Terapisi. Evlilik ya da çift olmak; sadece iki kişinin bir araya gelmesi değil, maddi-manevi tüm yaşam deneyimlerimizde bir takım olmak ve partnerimiz ile hayatımızda var olan diğer kişilere karşı (aileler, çocuklar, arkadaşlar vs) ortak bir sistem geliştirmektir.

Bir kişi ile birlikte olmaya karar verdiğinizde bir ilişki bağı oluşur. Bu ilişki bağı ne kadar güçlü ve güvenilir olursa; evlilik/ilişki bizi destekleyen en büyük öz kaynak haline dönüşecektir. Hayattan lezzet almamıza, mutluluk, başarı, güç ve özgürlük duygularını hissetmemize, işlerimizden/uğraşlarımızdan tatmin sağlamamıza imkan tanıyacaktır.

Ancak bu ilişki bağı zayıf ve güçsüz bir yerde ise; çoğunlukla çaresizlik ve üzüntü hissi ile yaşam enerjimizi aşağıya çekecektir.

Çift danışmanlığı; partnerlerin yaşadıkları sorun her ne olursa olsun, suçlu ve suçsuz çıkarımlarında bulunmadan bir ekip olarak çiftin beceri ve donanımlarını güçlendirir. Birbirlerinin enerjilerini tüketen bireyler olmak yerine birbirini besleyen ve destekleyen bir takım haline gelmesini sağlar.

Gottman Enstitüsü araştırma verilerine göre; çiftler terapiye bir problem yaşadıktan 6 yıl sonra gitmektedir. Bugün gündeminizde var olan bu sorunları tohumları çok öncesinde atılmış.

Ve siz İlişkideki sorunları çözmek için birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Konuşmak, susmak, ayrı evlerde kalmak, uzak durmak, büyüklerden fikir almak ve belki ayrılmak. Ancak tüm bunlara rağmen yaşadığınız problemler devam ediyorsa ve hala bu ilişki içinde kalmayı tercih ediyorsanız; bu ilişki sizin için kıymetli demektir. Kıymetliniz için bir daha şans verin, profesyonel bir çözüm deneyin.

Üsküdar Aile ve Çift terapisi çalışma alanları;

İlişki içinde yaşanan iletişim problemleri
İlgisizlik, duygusal kopukluk
Tartışma ve çatışmalar
Kıskançlık, güven problemleri
İlişkide yalnız hissetme, anlaşılmama
Aldatma
Öfke-Şiddet
Bağımlılık
Travma Sonrası yaşanan kaygılar (Ölüm, Kayıp, Deprem aileyi etkileyen)
Boşanma

Üsküdar Çift Terapisi, Üsküdar Evlilik Terapisi, Üsküdar Aile Danışmanı, Üsküdar Psikolog, Üsküdar Bireysel Terapi ve Üsküdar Cinsel Terapi alanında destek almak için bize ulaşabilirsiniz.

Gottman Çift Terapisi Nedir?

Şimdi Ara

×