Çift Terapisi İstanbul

Çift terapisi İstanbul, ,ilişki sorunları yaşayan, ayrılmayı düşünen ya da ilişkilerini geliştirmek isteyen çiftlere yardımcı olur. Kimi zaman bu problemlere cinsel sorunlar da eklenir. Çiftler arasındaki cinsel sorunlar bazen problemin kaynağı bazen de sonucu olarak karşımıza çıkabilir.

Çiftler Terapiye Ne zaman Başvurur?

Çiftler yaşadıkları çatışmaları, problemleri kimi zaman kendi çabalarıyla çözseler de çoğu zaman profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyarlar. Özellikle kavgaların sıklığının ve şiddetinin artması onları çözüme götüremez hale getirir. Bu durum zamanla taraflarda tükenmişlik hissi doğurur. Ve derin bir tatminsizlikle birlikte beraberlik sorgulanmaya başlar.

Bazen de hiç çatışma yaşanmaz. Ama aynı zaman da paylaşım da olmaz. Eşler birbirinden kopuk yaşar. İletişim biter, aynı evin içinde iki yabancı olunur.

Kök ailemizden öğrendiğimiz iletişim kurma şeklimiz, olumsuz davranış kalıplarımız ilişkiye taşınabilir. Ya da üstesinden gelmekte zorlandığımız yaşamın zorlukları ilişkimize olumsuzluk olarak yansıyabilir.

Çift Terapisinin Faydaları Nelerdir?

Çift terapisi kendimizi, karşımızdaki insanı anlama yetimizi, iletişim ve problem çözme becerilerimizi geliştirir. İncitmeden tartışmanın nasıl olacağını öğretir. Dışardan bir gözle ilişkiye bakmamızı sağlar.

Çatışmaların sıklığı, şiddeti artmadan, ilişki ve iletişim kopmadan tehlike sinyallerini aldığınızda çift terapisine başvurmanız ilişkinizin sağlığı ve devamı açısından önemlidir.

Çift Terapisi İstanbul

Primer Psikoloji Online Çift Terapisi

Primer Psikoloji olarak uzman kadromuzla yüz yüze ve online terapi seanslarımız devam etmektedir.

Primer Psikoloji Olarak Destek Sunduğumuz Alanlar

İlişki içinde yaşanan iletişim problemleri

İlgisizlik, duygusal kopukluk

Tartışma ve çatışmalar

Kıskançlık, güven problemleri

İlişkide yalnız hissetme, anlaşılmama

Aldatma

Öfke-şiddet

Bağımlılık

Travma sonrası yaşanan kaygılar (ölüm, kayıp, deprem aileyi etkileyen)

Ayrılma isteği

Çift terapisi nasıl yapılır?

İlgili Google Aramaları

çift terapisi, çift terapisi istanbul, çift ve aile terapisi, gottman çift terapisi, çift terapisi nasıl yapılır, evlilik ve çift terapisi, çift terapisi tavsiye, imago çift terapisi, çift terapisi beylikdüzü, çift terapisi fiyatları, çift terapisi kitap, aile çift terapisi, çift terapisi ücretleri