İstanbul Emdr Terapi

İstanbul Emdr Terapi alanında destek almak için bize ulaşabilirsiniz. Emdr, Francine Shapiro tarafından keşfedilen bir psikoterapi tekniğidir. Shapiro  göz hareketlerinin bir olayın rahatsızlık derecesini azalttığını keşfetmiş ve uzun yıllar bu alanda araştırmalar yapmıştır. Yapılan araştırmalar, Emdr’ın psikolojik kökenli travma başta olmak üzere, panik atak, anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, sosyal fobi, uçak korkusu, asansör korkusu, bağlanma sorunları, çocukluk çağı travmaları, ilişki problemleri ve borderline kişilik bozukluğu gibi bir çok alanda başarılı olduğu ispatlanmıştır.

EMDR kimlere Uygulanır?

Emdr terapisi travma sonrası stres bozukluğuda en etkili terapi yöntemlerinden. Yapılan çalışmalar Emdr’ın travma dışında başka psikolojik problemlerde de başarılı olduğu gözlemiştir.

Savaş, deprem gibi büyük felaketlerden sonra travma sonrası stres bozukluğu semptomlarında azalmalar tespit edilmiştir. Emdr terapi yas sürecinin kolay atlatmasını sağlamaktadır.  Cinsel istismar yaşayan bireylerin, güvenlik duygusunu geliştirmeleri ve sağlıklı ilişki kurmalarına destek olmaktadır.  Fobi, kaygı bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk ve panik bozukluk rahatsızlıkların sıkıntı oluşturan semptomlarında azalma olmaktadır. Yeme bozuklukları, obezite ve bedene yönelik olumsuz algının düzenlenmesinde olumlu sonuçlar alınmaktadır. Öfke, mutsuzluk, depresyon ve davranış problemlerinin düzenlemesine destek olmak amacıyla kullanmaktadır. Madde bağımlılığı, kumar bağlılığı, seks bağımlığı durumlarda çalışıldığında kişilerin bağımlılık paternlerinden kurtulduğu gözlenmiştir.

Sonuç olarak EMDR kişilerin yaşadığı birçok  psikolojik zorlukların üstesinden gelmek için kullanılan bir terapi yöntemidir.

Emdr Online Terapi

Primer Psikoloji psikologlarından yüz yüze ve  online Emdr terapi desteği alabilirsiniz.

En İyi Emdr Terapisti

Psikolojik bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda bu sorunun çözümü için işinde en iyi kişiyi aramak istersiniz. İstanbul En İyi Emdr Terapisti önerileri ve yorumları sayesinde bu arayışınızı kolayca sonlandırmanız mümkündür. İnternet, günümüz dünyasında her türlü bilgiye en kolay ve en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz bir platformdur. Psikolog arayışınızda da internetten faydalanmanız sizin yararınıza olacaktır. Uzmanların tavsiye ve yorumlarını inceleyerek aradığınız en iyiye ulaşabileceksiniz.

Emdr Terapi Ücretleri

İstanbul Emdr terapi fiyatları çeşitli baremlerde kendini göstermektedir. Araştırma yapıldığında çok uygun sayılabilecek fiyatlar ve çok pahalı görünen fiyatlar olduğunu görebilirsiniz. Bu farkların en büyük sebebi uzmanların kıdem ve tecrübelerinden kaynaklanmaktadır. Tecrübenin karşılığı daha yüksek bir ücret olarak görülebilir.

Uzun yıllar boyunca pek çok hastaya danışmanlık veren tecrübeli doktorlar elbette ki daha yüksek bir fiyatla karşınıza çıkacaktır. Bunun anlamı tecrübesiz psikologların kötü olduğu değildir. Yeni mezun uzmanların da çok büyük bir artısı bulunmaktadır. Öğrendiği tüm bilgiler taze olacak ve bunları danışanlarına aktarmak için büyük bir heyecan içinde olacaklardır. Emdr terapi ücretleri ile karşılaştığınızda bu farkın nereden geldiğini daha iyi anlamanız mümkün olacaktır.

Emdr Terapi Tavsiye

Emdr terapi tavsiye ve yorumları size en uygun uzmanı seçmek için çok önemlidir. Çevrenizde bulunan insanların daha önce benzer bir problem yaşamış olmaları ve bu problemlerine uzman psikologlar eşliğinde çözüm bulmuş olmaları muhtemeldir. Böyle bir durumda memnun kaldıkları doktoru size tavsiye etmekten çekinmeyeceklerdir. Tavsiye, ülkemizde en güçlü iletişim araçlarından biridir. Sık sık kullandığımız bu araç, psikolog önerisinde de büyük bir fayda sağlayacaktır.

Emdr Terapisi Klinik Psikolog

Emdr terapisi klinik psikolog desteği almak için uzman ekibimize başvuru yapabilirsiniz. Psikolojik sorunlar geçmişten günümüze artarak gelmiştir. Bugün bu sorunların çözümüne erken ulaşmak çok önemlidir. Emdr çözümü klasik terapilere göre daha kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

Emdr Terapi desteği almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Depresyon ve Öfke

Bugün Yaşadığınız Sağlık Sorunlarının Nedeni Çocukluk Çağı Travmaları Olabilir mi?

 

Şimdi Ara

×